Wspólnota Mieszkaniowa

Roździeńskiego 98

baner obrazkowy
baner obrazkowy
baner obrazkowy
Widok na CNT
Widok na CNT
Widok w kierunku centrum
Widok w kierunku centrum
baner obrazkowy
baner obrazkowy
Zima 2016
Zima 2016
slideshow html

„Witamy na oficjalnej stronie Wspólnoty Mieszkaniowej przy al. Roździeńskiego 98 w Katowicach. Strona ta powstała w celu bieżącego informowania mieszkańców o sprawach Wspólnoty. Strona ma również za zadanie ułatwienie kontaktu mieszkańcom z Radą Wspólnoty oraz Administratorem i Zarządcą Wspólnoty. Zakładka „DLA WŁAŚCICIELI” ma ograniczony dostęp z powodu poruszanych istotnych spraw dla funkcjonowania wspólnoty jak i przestrzeganiu Ustawy o ochronie danych osobowych.

Mieszkańcy aby mieć dostęp do chronionych informacji muszą skontaktować się z Administratorem strony. Należy przyjść do Biura Wspólnoty w czasie dyżuru Administratora Nieruchomości, gdzie będą Państwo otrzymać do wypełnienia formularz, na podstawie którego nadane będą: nazwa użytkownika i hasło, które należy wpisać w formularzu logowania. Informujemy, że Wspólnota ma prawo przyznać ograniczony dostęp do treści strony.”


2016-11-29    Spotkanie w sprawie zagospodarowania powierzchni tzw. loggii

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych właścicieli lokali mieszkalnych usytuowanych w pionach III i IV oraz VII i VIII na spotkanie w dniu 05.12.2016 roku o godzinie 17:00 na parterze naszego bloku
w sprawie możliwości zagospodarowania powierzchni po tzw. „loggiach”.

Dodatkowe wyjaśnienia i materiały do przejrzenia znajdują się w zakładce DLA WŁAŚCICIELI / Zagospodarowanie loggii.

 

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

2016-11-24    Zmiany w funkcjonowaniu portierni od 01.01.2017 r

W związku z wejściem w życie z dniem 01.01.2017 roku Ustawy  z dnia 22 lipca 2016 r „o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw” (Dz.U. 2016 poz.1265) wprowadzająca zmiany do Ustawy z dnia 10 października 2002 r „o minimalnym wynagrodzeniu za pracę” (Dz.U. z 2015 r. poz. 2008), która ustala minimalne wynagrodzenie na poziomie
13 zł za godzinę, w przypadku pracowników portierni jest to wzrost o około 100%, Rada Wspólnoty wraz z Zarządcą zostały zmuszone do zmiany organizacji pracy portierni w następujący sposób:

  • wypowiedzieć obecne umowy o pracę w terminie do 31 grudnia 2016 roku i zawrzeć nowe umowy od dnia 01 stycznia 2017 roku z nowymi warunkami,
  • w celu uniknięcia zmiany globalnych kosztów zatrudnienia portierów, w okresie od 01 stycznia 2017 roku do terminu zebrania właścicieli w miesiącu marcu 2017 roku ograniczyć czas pracy portierni do 12 godzin w porze nocnej,

Na corocznym zebraniu właścicieli mieszkań w marcu 2017 roku właściciele będą podejmować dalsze decyzje odnośnie dozorowania budynku i terenu wokół niego.

Poniżej w ankiecie chcielibyśmy poznać zdanie właścicieli lokali w naszym budynku na temat proponowanych rozwiązań powstałego problemu dozorowania naszego budynku jak i związanych z tym kosztów. Musimy tu nadmienić iż portierzy nie tylko zajmowali się pilnowaniem naszego wspólnego mienia ale również wydawaniem i ewidencjonowaniem kluczy do pomieszczeń: służbowych, technicznych i rowerownii.

Wyjaśnienie do ankiety:

1. Pozostawienie stanu obecnego czyli praca portierów przez 24 godz/dobę wiąże się ze wzrostem kosztów o ok. 30 zł od mieszkania miesięcznie.

2. Stróżowanie w nocy i dzienny dyżur to praca portierów w porze wieczorowo nocnym przez 12 godzin i dyżur telefoniczny w dzień. Wyznaczony portier pełniłby dyżur telefoniczny w domu  i w razie potrzeby byłby dostępny na wezwanie.  Ograniczyło by to koszty ale byłyby one wyższe niż obecnie.

3. Stróżowanie w nocy bez obsady w dzień. To praca portierów przez 12 godz.w porze nocnej tak jak to będzie od stycznia 2017 r.do czasu podjęcia decyzji Wspólnoty na zebraniu rocznym w marcu 2017 r.

Wyniki ankiety pozwolą Radzie do przygotowania stosownej propozycji uchwały na zebranie która będzie uwzględniać wolę większości właścicieli.

Zachęcamy do udziału w ankiecie.

 Ograniczylo by to koszty     Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

2016-11-23    Czyszczenie przewodów wentylacyjnych w budynku

W dniu 29.11.2016 roku w godzinach od 10:00 do 15:00 przeprowadzone będzie czyszczenie Koninów i kanałów wentylacyjnych w naszym budynku. Prosimy mieszkańców o zasłonięcie kratek wentylacyjnych celem uniknięcia zabrudzenia lokali mieszkalnych.

UWAGA

Prosimy pamiętać o odsłonięciu kratek wentylacyjnych przed wieczornym szczytem użytkowania gazowych podgrzewaczy wody !!

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

2016-11-21    Zmiana godzin dyżuru administratora w dniu 23.11.2016 r.

W dniu 23.11.2016 r. (środa)  Zarządca budynku będzie wyjątkowo pełnił dyżur w godzinach od 16:00 do godz. 17:00. Za ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

 

2016-11-21    PRZEGLĄD TECHNICZNY I GAZOWY BUDYNKU.

Przedstawiamy protokoły z przeglądów stanu technicznego budynku oraz instalacji gazowej.

Prawo budowlane zaleca przeprowadzenie stanu technicznej sprawności budynku co najmiej raz na 5 lat oraz instalacji gazowej raz w roku.

W protokole z przegladu możemy się dowiedzieć o stopniu zużycia budynku oraz poszczególnych elementów. Dach, ściany, klatki schodowe, fundamenty i wiele innych elementów. Są też wnioski i zalecenia do wykonania.

Jest też protokół z przeglądu instalacji gazowej. prosimy włascicieli o zapoznanu się z materiałem.

Całość w zakładce 'DLA WŁAŚCICIELI' menu: 'Przeglądy'.

  • Rada Wspólnoty Mieszkaniowej.

 

2016-11-17    ZADŁUŻENIE WŁAŚCICIELI MIESZKAŃ

Solidarne ponoszenie kosztów bieżącej eksploatacji jak i remontów jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszej Wspólnoty Mieszkaniowej. Zdajemy sobie sprawę iż temat zadłużenia jest trudny
i drażliwy, wyzwalający wiele emocji.

Zarządca ani Rada Wspólnoty nie ma na celu napiętnowania osób, które często nie z własnej winy, zalegają z bieżącymi opłatami, naszym celem jest wspólne wypracowanie ugody która pozwoli zmniejszać dług właściciela.

Zdziwienie zatem budzi fakt iż żaden z zadłużonych właścicieli nie próbował dotychczas porozumieć się z Zarządcą w sprawie ugody.

Zapraszamy wszystkich właścicieli lokali którzy są świadomi iż popadają w zadłużenie o kontakt podczas dyżuru z Zarządcą w celu wypracowania warunków ugody dotyczącej spłaty zaległych opłat.

 

Rada Współnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

2016-11-10    Informacja o oświetleniu w komórkach lokatorskich

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej oraz Zarządca GZN sp. z o.o w Sosnowcu informują, że w ramach zawartej umowy z firmą SOMEL ( wykonawcą wymiany instalacji elektrycznej) zakres prac obejmuje doprowadzenie energii elektrycznej do mieszkań jak i komórek lokatorskich wraz z podłączeniem oświetlenia w nich z wykorzystaniem istniejącej instalacji elektrycznej. Wszelkie rozbudowy instalacji elektrycznej o dodatkowe punkty świetlne lub gniazdka elektryczne może dokonać właściciel danej komórki na własny koszt lub zlecić to odpłatnie firmie SOMEL.

Prosimy wszystkich lokatorów o uprzątnięcie rzeczy w komórkach tak aby umożliwić swobodny dostęp do instalacji pracownikom.

 

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

2016-10-27    DROŻEJ ZA PRĄD. decyzja odłożona warunkowo do 1 stycznia 2017 roku.

Od miesiaca sierpnia br. Tauron Energia nalicza nam dodatkową opłatę za ponad umowny pobór ENERGII BIERNEJ indukcujnej i za energię bierną pojemnościową.

Dotyczy to energii zużywanej, powstałej w części wspólnej budynku głownie przez windy i oświetlenie korytarzy i klatki schodowej.

Dotychczas płaciliśmy za tzw energię czynną liczoną wg wskazań licznika.

Wiecej informacji w zakladce DLA WŁASCICIELI.

W imieniu Rady Wspólnoty Mieszkaniowej Tadeusz Ramski.

 

2016-10-27    BUDŻET - realizacja za 9 miesięcy 2016 roku.

Przedstawiamy rozliczenie z realizacji budżetu.

Prosimy właścicieli o zapoznanie się z raportem przedstawiajacym poniesone wydatki oraz informację o stanie realizacji zadań.

Materiały znajdzecie w zakładce DLA WŁAŚCICELI. menu - Budżet - Budżet 2016 - plan i realizacja.

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej.

2016-10-26    Przegląd instalacji gazowej

W dniach od 07 listopada do 10 listopada br. w godzinach od 11:00 do godziny 18:00 będzie przeprowadzany przez firmę Stanisław Nowak przegląd instalacji gazowej.

Prosimy wszystkich lokatorów o udostępnię w wymaganym zakresie lokali mieszkalnych.

 

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98

DYŻUR ADMINISTRATORA

  Poniedziałek:
15:30-16:30

 

  Środa:
10:30-11:30

 

  GZN - Biuro Zarządcy:
08:00-16:00

 

SZYBKI KONTAKT

  Adres:

Al. Roździeńskiego 98| 40-203 | Katowice

 

 

Telefon:

661-991-955

 

 

E-mail:
gzn@op.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 85292 gościem.